Produkty

Przenośne detektory gazów

Wyciek gazu z instalacji, spowodowany jej nieszczelnością, stanowi poważne zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi. Niektóre gazy w wysokim stężeniu mogą również powodować eksplozje, a co za tym idzie – ogromne straty materialne. Ze względu na tak wysokie ryzyko, konieczna jest regularna kontrola wszystkich instalacji gazowych. Wykrywanie takich wycieków umożliwiają przenośne detektory gazu.

 


 

Detektory gazu Crowcon

W sytuacjach, gdzie instalacja gazowa nie ma wbudowanego detektora, przenośne detektory gazu to niezwykle przydatne urządzenia. Bieżące kontrole systemów gazowych stają się o wiele łatwiejsze, gdy detektor gazu to urządzenie mobilne. Dzięki niewielkim rozmiarom można w wygodny sposób używać go praktycznie wszędzie. Przenośny detektor gazu ziemnego ma zastosowanie zarówno w ochronie osobistej, jak i w przenośnych systemach bezpieczeństwa.

Przenośny detektor gazu firmy Crowcon pozwala na upewnienie się, że instalacja gazowa zachowuje szczelność po naprawie lub montażu. Sprawdzi się również przy okresowej kontroli szczelności instalacji i liczników gazowych. Urządzenie to może być wykorzystywane w wielu zawodach i branżach, np. przez kominiarzy, instalatorów urządzeń gazowych, a także przez zakłady gazownicze i przemysłowe, a także spółdzielnie mieszkaniowe.

W szerokiej ofercie marki Crowcon z pewnością znajdziesz sprzęt, który będzie idealnie odpowiadać Twoim potrzebom. W naszym asortymencie występują zarówno urządzenia wielogazowe, jak i jednogazowe. Każde z nich może być kalibrowane w zależności od potrzeb. Oprócz tego, posiadamy produkty, które różnią się wielkością, funkcjonalnościami, liczbą oraz rodzajami czujników, zastosowanym wyświetlaczem oraz certyfikacją. Urządzenia oferowane przez naszą firmę przeznaczone są do pomiaru m.in. gazów palnych, toksycznych i tlenu.

Dzięki tak dużej różnorodności asortymentu nasi klienci mogą znaleźć urządzenie szczegółowo dostosowane do ich potrzeb. Wierzymy, że każdy przenośny detektor gazów powinien być dobrany precyzyjnie do określonych zadań – na tym opiera się filozofia marki Crowcon.

Detektory gazu przenośne - pracuj w bezpieczny sposób

Wiemy już, że automatyczny czujnik gazu przenośny jest bardzo przydatnym urządzeniem. Jeżeli pracujemy w niebezpiecznych warunkach, to w takim przypadku warto zapewniać sobie maksymalną ochronę. Zanim więc przystąpimy do wykonywania swoich obowiązków, warto zabrać ze sobą odpowiednie wyposażenie. Świetnym wyborem okazać się może standardowy, detektor gazu przenośny, którego charakteryzować będzie łatwa obsługa i duża odporność na uszkodzenia. Z jakiego powodu przenośny czujnik gazu może okazać się przydatny? Otóż tego typu urządzenie nadaje się do zastosowania w miejscach, gdzie nie da się węchem wyczuć gazów toksycznych lub substancji gazowych, jak tlenek węgla. Reakcja organizmu może być różna na tego typu substancje, dlatego aby zwiększyć bezpieczeństwo można wyposażyć się w ręczny detektor gazu. Często detektory jednogazowe za pomocą jednego przycisku w niskich temperaturach, pozwolą nam monitorować stężenia tlenu oraz siarkowodoru. Dzięki takiemu produktowi jak miernik wielogazowy zyskamy więcej czasu na zareagowanie i wskazanie ewentualnej usterki w danym miejscu.

Warto zwrócić uwagę na to, że detektor wielogazowy z reguły jest małych rozmiarów, a użytkownik bez problemu poradzi sobie z jego obsługą. Niewielki rozmiar mierników przenośnych do wykrywania gazu to ogromna zaleta, ponieważ można go mieć zawsze ze sobą w przestrzeniach zamkniętych i nie będzie on przeszkadzał w pracy. Warto wybrać wykrywacz czterech gazów w czasie rzeczywistym, który cechuje się dobrej jakości szybką i dostarcza mnóstwo informacji na temat danego obszaru. Dowolny detektor nieszczelności gazu można umieścić w kieszeni i spokojnie wykonywać swoje zadania, co jest wygodnym rozwiązaniem w przypadku wielu zawodów. Jest to ekonomiczny i niezawodny sposób na zapewnienie sobie bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Z reguły detektor gazu zaprojektowany jest tak, że posiada wbudowany regulator oraz sensor do wykrywania substancji lotnych w trudno dostępnych miejscach. Detektory mają różne sposoby na sygnalizowanie niebezpieczeństwa. W większości przypadków, jeżeli zostaną wykryte próbki gazów wybuchowy lub innych szkodliwych substancji chemicznych, to detektor wyda z siebie głośny sygnał, czyli alarm. Nowoczesne detektory są kompatybilne ze stacjami dokującymi, co jeszcze łatwiej ułatwia pracę z nimi. Posiadają w sobie również wbudowane filtry o dużej czułości, które przyczyniają się do rozpoznawania substancji. W detektorach dostępne są różne konfiguracje, takie jak: HCN, H2S, czy O2. Tylko od użytkownika zależy, którą z nich wybierze. Z pewnością warto zastanowić się nad zakupem przenośnego detektora gazu i jego kalibracji do swoich potrzeb.

Na naszej stronie kupisz czujnik gazowy dostosowany do swoich potrzeb, a także dowiesz się jaki detektor gazu dla instalatora wybrać oraz jaki czujnik gazu bezprzewodowy będzie najlepszy. Warto też sprawdzić czujniki gazu na bateriesystem detekcji gazów, a także można dowiedzieć się na temat tego, jak wygląda kalibracja detektora gazu.

Do pobrania

Napisz do nas

Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO) na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem Sp. z o.o. jest Administratorem podanych danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu kontakt. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO), w celu informowania mnie o produktach i promocjach. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych jest BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa