Produkty

Detektor Tlenku węgla (detektor CO)

Tlenek węgla (CO), nazywany potocznie czadem, jest silnie toksycznym związkiem chemicznym. Posiada on właściwości łatwopalne. Do tlenku węgla znajdującego się w większości instalacji jest dodawana charakterystyczna substancja zapachowa, co zmniejsza ryzyko zaczadzenia, jednak gaz ten w naturalnej postaci jest bezwonny, przez co niezwykle niebezpieczny. W ofercie Crowcon znajduje się szereg modeli do skutecznej detekcji. Tlenek węgla możemy wykryć używając detektora w wersji przenośnej jak i stacjonarnej. Ich wspólną cechą jest niezawodność i funkcjonalność. Osobiste detektory tlenku węgla są wyjątkowo trwałe, dzięki zintegrowanej obudowie. Prawie każdy detektor CO posiada potrójną sygnalizację (wibracja , sygnał dźwiękowy i widoczne diody led). Szczególnie polecane detektory tlenku węgla to: Gasman, Tetra 3 i Gas-Pro.

Przenośne detektory gazów

gasmanGASMAN

Dzięki wytrzymałej, odpornej na uderzenia konstrukcji i zgodności z klasą IP65 urządzenie Gasman może być stosowane dla szerokiego zakresu gazów, zapewniając sześć opcji kalibracji dla gazów palnych.

Czytaj więcej o detektorze Gasman.

 

tetra-3-jpeg

TETRA 3

Intuicyjny, osobisty miernik do monitorowania 4 gazów, wyposażony w czytelny wyświetlacz zamontowany w górnej części obudowy, odporny na najtrudniejsze warunki przemysłowe.

Czytaj więcej o detektorze Tetra 3.

 

 

 gaspro2GAS-PRO

Stworzony z myślą o osobach pracujących w przestrzeniach zamkniętych oraz osobach zarządzających flotą przyrządów pomiarowych. Urządzenie pozwala wykrywać do 5 rodzajów gazów i jest wyposażone w zwartą, wytrzymałą obudowę zapewniającą ochronę w trudnych warunkach otoczenia.

Czytaj więcej o detektorze Gas-Pro.

 

TRIPLE Ptrp-irLUS +

Przenośny wykrywacz palnych węglowodorów lub dwutlenku węgla, tlenu i gazów toksycznych. Czujnik węglowodorów na podczerwień jest odpowieni zarówno do pomiaru weglowodorów w powietrzu, jak również w przestrzeniach zamkniętych.

 Czytaj więcej o detektorze Triple Plus+.

 

 DETECTIVE+det-both

Przenośmy wykrywacz gazu. Używany pojedynczo lub we współpracy z innymi, generuje głośny i wyraźny alarm, który stanowi ostrzeżenie o zagrożeniu gazem na danym obszarze.

Czytaj więcej o detektorze Detective+. 

 

Stacjonarne systemy gazów

 

xgard-fr

XGARD

Detektor w wykonaniu przeciwwybuchowym z czujnikiem na podczerwien wykorzystujacym dwie długosci fal pomiarowych, zapewniajacym niezwykle skuteczne wykrywanie niebezpiecznych gazów i par. 

Czytaj więcej o detektorze Xgard.

 

 

TXGARD-IS +txgard-is-

Iskrobezpieczny, niezawodne wykrywanie gazów palnych, toksycznych lub tlenu za pomocą lokalnego wyświetlacza i opcjonalnych przekaźników.

Czytaj więcej o detektorze TXgard-IS+.

 

 

txgard-image

TXGARD PLUS

Przeciwwybuchowy, niezawodne wykrywanie gazów palnych, toksycznych lub tlenu za pomocą lokalnego wyświetlacza i opcjonalnych przekaźników.

Czytaj więcej o detektorze TXgard Plus.

 


 

Czujniki tlenku węgla (czujnik czadu)

Co to jest czujnik czadu?

Czujnik czadu to nic innego, jak urządzenie wykrywające czad w powietrzu. Czad czujnik to z pewnością bardzo istotne urządzenie w pomieszczeniach, w których istnieje ryzyko pojawienia się wysokich stężeń CO. Z powodu zaczadzenia co roku ginie wiele osób. Detektor czadu pozwala zabezpieczyć się przed zagrożeniem. Czujnik gazu tlenku węgla jest urządzeniem, które zamontowane w odpowiednich miejscach będzie mogło zadbać o bezpieczeństwo pracowników.

Jak powstaje czad?

Czad powstaje w sytuacji niepełnego spalania paliw w miejscach, gdzie znajdują się urządzenia grzewcze. Powstaje on w przypadku rozpalania ognia. Jest on bezwonny i trudny do wykrycia oraz dużo bardziej niebezpieczny niż CO2. W przypadku pojawienia się czadu w pomieszczeniu należy szybko zareagować, ponieważ kontakt z ulatniającym się gazem grozi poważnymi konsekwencjami, a nawet śmiercią w wyniku zatrucia. Co roku wiele osób umiera z powodu przekroczenia dopuszczalnej zawartości CO w powietrzu. Należy więc zadbać o to, by wykrywacz tlenku węgla znalazł się w okolicach miejsc takich jak kominek, kocioł, kuchenka gazowa, podgrzewacz elektryczny, czy inne podłączone do prądu urządzenia, niosące ze sobą ryzyko pojawienia się wysokiego stężenia czadu.

Czujnik tlenku węgla - zasada działania

Czujnik czadu działa w bardzo prosty sposób. Detektor tlenku węgla powinno się instalować wszędzie tam, gdzie znajdują się urządzenia grzewcze, takie jak piece. W przypadku urządzenia takiego jak czujnik do wykrywania czadu obowiązuje tak zwana zasada sześciu metrów. Na czym ona polega? Jest to proste. Miernik tlenku węgla należy zamontować nie dalej niż sześć metrów od potencjalnego źródła emisji czadu. Warto też wspomnieć, że urządzenia, którego zadaniem jest detekcja tlenku węgla, nie powinno się umieszczać na suficie.

Czujniki czadu i gazu wyposażone są w alarm, a ich wymienna bateria, którą są zasilane, gwarantuje im długi okres działania. Urządzenia są także wyposażone w wyświetlacz LCD, na którym użytkownik może sprawdzić stężenie tlenku węgla wykryte przez sensor elektrochemiczny. Na czujniku zamontowana jest także dioda, która alarmuje o wysokim stężeniu CO w powietrzu. Montując urządzenie do pomiaru czadu, zapewniamy bezpieczeństwo osobom przebywającym w danym pomieszczeniu i zostaną one zaalarmowane, jeśli stężenie przekroczy dopuszczalną normę. Czujnik wyposażony jest również w głośny sygnał dźwiękowy, który informuje o zagrożeniu, gdy gaz zaczyna się ulatniać.

Przenośny detektor tlenku węgla - wygodna opcja

Przenośny czujnik czadu bateryjny idealny jest dla osób pracujących w miejscach zagrożonych ulatnianiem CO, a niewyposażonych w mierniki czadu. Przenośna czujka czadu sprawdza się w przypadku osób często zmieniających miejsce pracy w obszarze, który może być zagrożony pojawieniem się czadu. Urządzenie działa tak, jak stacjonarny miernik stężenia czadu - wykonuje pomiar tlenku węgla i informuje o jego zbyt wysokim stężeniu, uruchamiając alarm (głośny sygnał dźwiękowy). Przenośne czujniki na czad to idealne zabezpieczenie dla osób pracujących w niebezpiecznych z powodu CO warunkach.

Czujniki gazu - inne dobre wybory

Asortyment naszego sklepu internetowego cechuje się możliwością wyboru spośród wielu zabezpieczających miejsce pracy czujników dymu i gazu, działających według wskazań BHP. Polecamy detektor gaz, czujnik dwutlenku węgla, czyli detektor CO2 oraz detektor do pomiaru stężeń tlenu i dwutlenku węgla. Jeśli chodzi o inne niebezpieczne gazy, posiadamy także czujniki takie jak miernik stężenia ozonu, czujka metanu, czujniki czadu i dymu i czujnik czadu i gazu 2w1. Warto także sprawdzić detektor wykrywający gaz chlor.

 

Do pobrania

Napisz do nas

Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO) na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem Sp. z o.o. jest Administratorem podanych danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu kontakt. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO), w celu informowania mnie o produktach i promocjach. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych jest BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa