Produkty

Detektor Ozonu (detektor O3)

Przenośne detektory gazów

gasmanGASMAN

Dzięki wytrzymałej, odpornej na uderzenia konstrukcji i zgodności z klasą IP65 urządzenie Gasman może być stosowane dla szerokiego zakresu gazów, zapewniając sześć opcji kalibracji dla gazów palnych.

Czytaj więcej o detektorze Gasman.

 

tetra-3-jpeg

TETRA 3

Intuicyjny, osobisty miernik do monitorowania 4 gazów, wyposażony w czytelny wyświetlacz zamontowany w górnej części obudowy, odporny na najtrudniejsze warunki przemysłowe.

Czytaj więcej o detektorze Tetra 3.

 

 

 gaspro2GAS-PRO

Stworzony z myślą o osobach pracujących w przestrzeniach zamkniętych oraz osobach zarządzających flotą przyrządów pomiarowych. Urządzenie pozwala wykrywać do 5 rodzajów gazów i jest wyposażone w zwartą, wytrzymałą obudowę zapewniającą ochronę w trudnych warunkach otoczenia.

Czytaj więcej o detektorze Gas-Pro.

 

 

Stacjonarne systemy gazów

 

XGARDxgard-fr

Detektor w wykonaniu przeciwwybuchowym z czujnikiem na podczerwien wykorzystujacym dwie długosci fal pomiarowych, zapewniajacym niezwykle skuteczne wykrywanie niebezpiecznych gazów i par. 

Czytaj więcej o detektorze Xgard.

 

 

TXGARD-IS +txgard-is-

Iskrobezpieczny, niezawodne wykrywanie gazów palnych, toksycznych lub tlenu za pomocą lokalnego wyświetlacza i opcjonalnych przekaźników.

Czytaj więcej o detektorze TXgard-IS+.

 

 


 

 

Detektor ozonu (O3) - mierniki stężenia ozonu

Dlaczego warto wyposażyć się w detektor ozonu?

Miernik poziomu ozonu to bardzo istotne narzędzie w miejscu pracy. Wdychanie powietrza z podwyższonym stężeniem ozonu może spowodować poważne choroby dróg oddechowych. Miernik ozonu powinien być zainstalowany w wielu zakładach przemysłowych, w celu zadbania o zdrowie pracowników. Ozon może pojawiać się w różnych miejscach, takich jak baseny, stacje benzynowe, czy oczyszczalnie ścieków. Zbyt duże stężenie gazu ozonowego nie jest bezpieczne dla człowieka. Na szczęście ozon nie utrzymuje się długo i dla polepszenia jakości powietrza wystarczy przewietrzyć pomieszczenie. Mierniki ozonu w powietrzu mają za zadanie poinformować użytkownika, kiedy stężenie staje się zbyt wysokie i należy podjąć odpowiednie działania.

Wykrywacz ozonu - działanie

Czujnik poziomu ozonu to urządzenie pozwalające skutecznie mierzyć poziom stężenia ozonu w powietrzu. Przenośny detektor pomiarowy jest prosty w obsłudze oraz gwarantuje bezpieczeństwo poprzez możliwość dokładnego pomiaru. Wyposażony on jest także w czytelny wyświetlacz pokazujący odczyty, a w sytuacji zbyt dużego stężenia O3 w przestrzeni, pojawi się informacja lub sygnał alarmowy. Nasze modele zbudowane są z wysokiej jakości trwałych materiałów, jak chociażby odporna na większość uszkodzeń obudowa IP68. Kalibracja urządzenia jest prosta, a przyrząd jest właściwie od razu gotowy do użycia. Nasz miernik do ozonu posiada także wytrzymałą baterię, dzięki której można korzystać z urządzenia przez długi czas. Można go również ustawić ręcznie na poszczególny próg natężenia ozonu (zakres PPM). Każdy pomiar stężenia ozonu jest precyzyjny i czytelny. Czujnik stężenia ozonu ma też możliwość sygnalizacji alarmem dźwiękowym, co z pewnością przekłada się na jego niezawodność. Wyposażony jest również w filtr ochronny, chroniący go przed pyłami i cieczami. Nasz detektor można wykorzystywać nawet w trudnych warunkach. Po wykonaniu pomiaru dane z detektora mogą zostać przesłane do komputera, co umożliwia dalsze przetwarzanie oraz autoryzację.

Czujnik ozonu - ile kosztuje?

W przypadku produktu jakim jest miernik ozonu cena jest kwestią, która zależna będzie od modelu oraz rodzaju urządzenia. Detektor ozonu cena nie powinna przekraczać kilku tysięcy złotych, jeśli jest to urządzenie przemysłowe. Musi być ono instalowane w miejscach, gdzie zachodzi ozonowanie, chociaż zastosowanie znajdzie także w różnych innych zakładach pracy. Poziom ozonu bez odpowiedniego wietrzenia pomieszczenia może długo utrzymać się w powietrzu, a przez to być poważnym zagrożeniem dla ludzi w nim przebywających. Ze względu na to, najlepiej jest posiadać odpowiednio skalibrowany miernik, który można użyć w dowolnym momencie, w celu skontrolowania stężenia ozonu w powietrzu.

Wykrywacz ozonu - podsumowanie

Wykrywacz ozonu to nowoczesny przyrząd do wykrywania wysokiego stężenia ozonu. Jest on intuicyjny oraz prosty w obsłudze. Z pewnością jest to niezbędne urządzenie w wielu zakładach pracy, gdzie istnieje zagrożenie zbyt wysokiego stężenia O3. Jeśli musisz regularnie wykonywać pomiar ozonu, warto zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt.

Inne opcje wykrywania gazów i par wybuchowych

W naszym sklepie znajdą Państwo niejeden osobisty wykrywacz, zarówno stacjonarny, jak i przenośny. Polecamy sprawdzić szeroki wybór produktów, takich jak detektor gazu z atestem, czujnik tlenu w powietrzu, czy wykrywacz metanu. Jako że czad jest bardzo niebezpieczny, w ofercie mamy także detektor czadu i najlepszy czujnik gazu i czadu. Warto zwrócić uwagę także na czujnik dwutlenku węgla oraz czujnik wykrywający chlor gazowy. Każdy z wyżej wymienionych przyrządów charakteryzuje się długim czasem pracy. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu.

 

Do pobrania

Napisz do nas

Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO) na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem Sp. z o.o. jest Administratorem podanych danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu kontakt. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO), w celu informowania mnie o produktach i promocjach. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych jest BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa