Produkty

Przenośny detektor gazu Gas-Pro

Główne cechy:

  • Jednoczesny pomiar do 5 gazów.
  • Czytelny wyświetlacz w górnej części obudowy.
  • Wbudowana pompka (opcja).
  • Korpus odporny na uderzenia pokryty gumą.
  • Prosta obsługa jednym przyciskiem.

 

 

 

Gas-Pro_20220424_web.pdf

 

 

 

 

Przenośny detektor do wykrywania 5 gazów

Detektor Gas-Pro został opracowany z myślą o osobach pracujących w przestrzeniach zamkniętych oraz osobach zarządzających flotą przyrządów pomiarowych. Urządzenie pozwala wykrywać do 5 rodzajów gazów i jest wyposażone w zwartą, wytrzymałą obudowę zapewniającą ochronę w trudnych warunkach.

Czujnik na podczerwień (IR) do wykrywania łatwopalnych gazów i CO2 , gwarantuje szybką reakcję i bezawaryjne działanie. Wymaga niewielkich nakładów w zakresie konserwacji i zapewnia niezawodną ochronę przez wiele lat. Gas-Pro IR jest dostępny również z czujnikiem PID do stosowania w przemyśle chemicznym, zwłaszcza w przypadku pracy w zbiornikach lub w pobliżu zbiorników z rozpuszczalnikami.

 

Detekecja LZO

Kompaktowe i wytrzymałe rozwiązanie Gas-Pro PID umożliwia wykrywanie do 5 rodzajów gazów w tym licznych lotnych związków organicznych (LZO), które mają tendencję do łatwego odparowywania w temperaturze pokojowej. Wśród znanych substancji LZO znajdują się: rozpuszczalniki, rozcieńczalniki do farb i kleje, a także opary paliw, takich jak benzyna, olej napędowy, olej opałowy, nafta i paliwo do silników odrzutowych.

 

Wykrywanie gazów wybuchowych 

Gas-Pro IR umożliwia szybkie wykrywanie gazów wybuchowych, w sytuacji, kiedy nie można zastosować konwencjonalnych czujników pelistorowych, szczególnie w środowiskach o małej zawartości tlenu (np. zbiorniki magazynowe czyszczone gazem obojętnym). W czujnikach na podczerwień gaz mierzony jest przy użyciu dwóch różnych długości fali, z których jedna absorbuje gaz, a druga nie. Umożliwia to łatwy pomiar i zapewnia wysoką czułość. W przeciwieństwie do czujników pelistorowych, czujniki na podczerwień są odporne na silikon i wymagają mniej nakładów w zakresie konserwacji i kalibracji. Gas-Pro IR mierzy dolną granicę wybuchowości (LEL, wartość procentowa) dla 3 popularnych gazów łatwopalnych: metanu, pentanu i propanu.

 

 

Do pobrania

Napisz do nas

Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO) na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem Sp. z o.o. jest Administratorem podanych danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu kontakt. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO), w celu informowania mnie o produktach i promocjach. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych jest BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa