Produkty

Gazowniczy i Petrochemiczny

wydobycie-wydobywcze

wydobycie-naziemneZ uwagi na fakt, ze wiele substancji posiada jednocześnie toksyczny i wybuchowy charakter, posiadanie efektywnego systemu detekcji jest nieodzowne.

• Wydobyta ropa naftowa zawiera duże ilości siarkowodoru (H2S). Siarkowodór posiada charakterystyczny zapach
i jest wyczuwalny. Jednak wraz ze wzrostem jego stężenia, zniszczeniu ulegają organy układu węchowego, a tym samym siarkowodór staje się niewyczuwalny i niebezpieczny

• W ropie uwięziony jest metan (CH4). Częściowo z niej uwolniony, gromadzi się w szybach ponad jej poziomem. Ponadto odzyskany z wydobytej ropy, wykorzystywany jest do napędu turbin gazowych. Metan jest gazem silnie
wybuchowym, a ponadto ma skłonności do wypierania tlenu, dlatego poziom jego stężenia musi byc stale monitorowany.

• Kwatery pracowników oraz biura znajdujące sie w bezpośrednim sąsiedztwie urządzeń przetwórczych oraz instalacji przesyłowych, narażone są na ryzyko wystąpienie w ich pobliżu metanu (CH4) i tlenku węgla (CO), pochodzącego z generatorów i systemów grzewczych.

• Przed wejściem do przestrzeni zamkniętych (statki –magazyny, wewnętrzne przestrzenie nóg platform, itp.), atmosfera sprawdzana jest za pomocą wielogazowych przenośnych detektorów, pozwalających na jednoczesne wykrycie kilku gazów.

Optymalne rozwiązania

Detekcja gazów w środowisku, w którym panują zmienne warunki pogodowe, tj. deszcz,  śnieg, wiatr, kurz, upał i wysoka wilgotność, jest wyjątkowo utrudniona. Takie zmienne warunki pogodowe panują często w obszarach przetwarzania ropy naftowej i produkcji gazu.

Detektory IRex i IRmax wykorzystują technologie IR, która w połączeniu z odporną na zabrudzenia optyką, pozwala stosować je w najbardziej surowych warunkach środowiskowych oraz zredukować do minimum koszty obsługi i konserwacji. Istotną zaletą detektorów pracujących w technologii IR, jest całkowita odporność na skrośne oddziaływanie siarkowodoru (H2S).

Detektory Crowcon przeznaczone do pracy w atmosferze zagrożonej wybuchem zostały zaprojektowane i wykonane jako iskrobezpieczne (IS) lub przeciwwybuchowe (Exd). Posiadające dodatkowo ATEX, zarówno stacjonarne jak i przenośne, z powodzeniem sprawdzają się w codziennym użytkowaniu w najbardziej surowych obszarach zewnętrznych.

Wydłużone okresy kalibracji i mozliwość zdalnego monitorowania detektorów stacjonarnych, pozwala kontynuować detekcje w sposób ciągly skracając do minimum okresy przestoju systemu. Jeżeli detektory muszą być przestawiane, doskonała propozycja jest Detective+. Wyposażony w mocną ramę doskonale sprawdza się jako efektywny detektor do pomiarów tymczasowych. Głośny alarm 104 dB oraz wbudowana pompa przyspieszająca czas reakcji detektora, gwarantuja wysoki poziom bezpieczeństwa obiektu i personelu.

Crowcon dostrzega znaczenie i konieczność łatwej integracji z istniejącym sprzętem. Oferuje szereg rozwiazań, od standardowych pakietów jakimi są pakiety zawierające detektory stacjonarne / sygnalizatory do systemów detekcji projektowanych dla konkretnych zastosowań, zawierajacych detektory gazu i / lub detektory pożaru jak i centrale, panele symulacyjne lub systemy zdalnego powiadomienia. Systemy detekcji Crowcon gwarantują pracownikom szybkie ostrzeżenie o zaistniałym zagrożeniu, aby zdołali podjąć odpowiednie działania.

Wysoka niezawodność i latwość obsługi cechuje również detektory przenośne. Crowcon jest pionierem w produkcji prostych, obsługiwanych jednym przyciskiem detektorów, posiadających wewnętrzną rejestracje danych, zarówno jedno jak i wielo-gazowych. Detektory przenośne jedno i wielo-gazowe sa powszechnie stosowane do monitorowania stężenia gazów w obszarach zewnętrznych jak i w przestrzeniach zamkniętych.

Istniejące zagrożenia gazowe
Gaz Symbol  
Tlen# O₂ Niedostatek tlenu 19,5% (1) Bogaty w tlen 23,5% (2)
Siarkowodór H₂S NDS* 5 ppm NDSCh** 10 ppm
Tlenek węgla CO NDS 30 ppm NDSCh 200 ppm
Metan CH4 DGW*** 4,4% GGW**** 17%
Propan C3H8 DGW 1,7% GGW 10,9%
Butan C4H10 DGW 1,4% GGW 9,3%

*NDS - Granica oddziaływania dugotrwałego (8-godzinny okres referencyjny, średnia ważona w czasie)

**NDSCh - Granica oddziaływania krótkoterminowego (15-minutowy okres referencyjny, średnia ważona w czasie)

***DGW - Dolna granica wybuchwości

****GGW - Górna granica wybuchowości

# - Wartości pochodzą z Europejskiej Normy EN61779-1:2000

1 - Początek atmosfery zbyt ubogiej w tlen

2 - Początek atmosfery zbyt bogatej w tlen

Przedstawione dane pochodzą z UK HSE EH40/2005

Globalne wsparcie – lokalne doswiadczenie

Począwszy od etapu koncepcyjnego aż po produkcje, firma Crowcon szczyci się uwagą, jaką przywiązuje do szczegółów. Współpraca z klientami na rzecz opracowania nowej generacji urządzeń do wykrywania gazów zapewnia niezrównana znajomość rynku i dogłębna wiedza na temat problemów nurtujących branże, lokalnych norm i przepisów bezpieczeństwa. Posiadając placówki na całym świecie, menedżerowie zajmujący się poszczególnymi obszarami geograficznymi oraz lokalne sieci dystrybucyjne firmy Crowcon są w stanie zaoferować wszystko, co tylko można oczekiwać od niezawodnego i pewnego producenta w zakresie obsługi, gwarancji, serwisu, kontraktów dotyczących konserwacji oraz usług związanych z instalacją i odbiorami.

gasman t3 laser  flamgard
Gasman Tetra 3 Laser methan mini Flamegard plus
 triple  gas-pro  xgard  vortex
 Triple Plus IR+  Gas-Pro   Xgard  Vortex  
 irex  gasmonitor  vortex-fp  
 IREX    Gasmonitor  Vortex Flameproof  

 

Do pobrania

Napisz do nas

Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO) na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem Sp. z o.o. jest Administratorem podanych danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu kontakt. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO), w celu informowania mnie o produktach i promocjach. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych jest BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa