Produkty

Detektor Chloru (detektor Cl2)

Przenośne detektory gazów

gasmanGASMAN

Dzięki wytrzymałej, odpornej na uderzenia konstrukcji i zgodności z klasą IP65 urządzenie Gasman może być stosowane dla szerokiego zakresu gazów, zapewniając sześć opcji kalibracji dla gazów palnych.

Czytaj więcej o detektorze Gasman.

 

 

tetra-leftGAS-PRO

Stworzony z myślą o osobach pracujących w przestrzeniach zamkniętych oraz osobach zarządzających flotą przyrządów pomiarowych. Urządzenie pozwala wykrywać do 5 rodzajów gazów i jest wyposażone w zwartą, wytrzymałą obudowę zapewniającą ochronę w trudnych warunkach otoczenia.

Czytaj więcej o detektorze Gas-Pro.

 

 

 TRIPtrp-irLE PLUS +

Przenośny wykrywacz palnych węglowodorów lub dwutlenku węgla, tlenu i gazów toksycznych. Czujnik węglowodorów na podczerwień jest odpowieni zarówno do pomiaru weglowodorów w powietrzu, jak również w przestrzeniach zamkniętych.

 Czytaj więcej o detektorze Triple Plus+.

 

 DETECTIVdet-bothE+

Przenośmy wykrywacz gazu. Używany pojedynczo lub we współpracy z innymi, generuje głośny i wyraźny alarm, który stanowi ostrzeżenie o zagrożeniu gazem na danym obszarze.

Czytaj więcej o detektorze Detective+. 

 

Stacjonarne systemy gazów

 

xgard-frXGARD

Detektor w wykonaniu przeciwwybuchowym z czujnikiem na podczerwien wykorzystujacym dwie długosci fal pomiarowych, zapewniajacym niezwykle skuteczne wykrywanie niebezpiecznych gazów i par. 

Czytaj więcej o detektorze Xgard.

 

 

TXGARD-IS +txgard-is-

Iskrobezpieczny, niezawodne wykrywanie gazów palnych, toksycznych lub tlenu za pomocą lokalnego wyświetlacza i opcjonalnych przekaźników.

Czytaj więcej o detektorze TXgard-IS+.

 

  


 

 

Detektor chloru - na czym to polega?

Detektor chloru, jak sama nazwa wskazuje, służy do wykrywania substancji o nazwie chlor gazowy. Wykrywa on stężenie czegoś takiego jak chlor gaz w powietrzu i alarmuje o tym użytkownika. Sprawdza się doskonale nawet w skrajnie ciężkich warunkach. Zaawansowane technicznie czujniki z łatwością wykrywają obecność chloru i informują o tym osobę użytkującą. Migające jasnym światłem i wyraźnym kolorem lampki LED znajdujące się na urządzeniu oznaczają obecność CL2. W przypadku alarmujących odczytów, należy jak najszybciej opuścić pomieszczenie.

Sprawdź stężenie chloru w dowolnym momencie

Gazowy chlor to żółtozielona substancja cięższa od powietrza, której nasz organizm nie jest w stanie przetwarzać. Jest ona silnie toksyczna i może wyrządzić trwałe szkody w organizmie. Jest ona niebezpieczniejsza nawet od dwutlenku węgla. Dlatego właśnie istotny jest detektor jednogazowy, który potrafi w porę wykryć jego obecność i podnieść alarm, co może przełożyć się na uratowanie życia wielu ludzi. Duży i czytelny wyświetlacz może również pokazywać komunikaty i wskazania dotyczące stężenia CL2. Należy zapoznać się ze wskazaniami dotyczącymi stężenia gazów, a co za tym idzie zapewnić pracownikom odpowiednie warunki pracy, szczególnie jeśli w budynku istnieje niebezpieczeństwo ulatniania się takich substancji, jak gaz chlor.

Detektor chloru - działanie

Detektor chloru wykrywa stężenie tej substancji między pyłami i cieczami. Zaświecenie się lampki LED oznacza zbyt duże stężenie chloru w powietrzu. Dodatkowo, detektor wyposażony jest w czytelny wyświetlacz, który pokazuje komunikaty i wskazania, zrozumiałe dla każdego użytkownika. Oprócz standardowych alarmów można zdefiniować dodatkowe progi alarmów wykrycia niebezpiecznych gazów. Bateria jest wytrzymała i gwarantuje wielogodzinną pracę urządzenia. Obudowa sprawdza się w trudnych warunkach, a kalibracja urządzenia jest stosunkowo prosta. Jest to doskonałe wyposażenie nawet w najtrudniejszych warunkach pracy. Detektory Crowcon to precyzyjne przyrządy wykrywające szkodliwe stężenia gazów. Pokazują rzetelne informacje wraz z datą i godziną wystąpienia zjawiska. Lampki LED sprawiają, że odczyty za pośrednictwem interfejsu detektora są przejrzyste dla każdego użytkownika. Detektory Crowcon gwarantują precyzyjne pomiary, dlatego urządzenia przez nas oferowane są chętnie wybierane przez profesjonalistów. Zabrudzony filtr można szybko i łatwo wymienić, a po wymianie urządzenie jest gotowe do użycia.

Detektor chloru - podsumowanie

Zakupiony poprzez naszą stronę detektor chloru to niezawodny i precyzyjny przyrząd wykrywający wysokie stężenie CL2. Jest to na pewno niezbędne wyposażenie w ciężkich warunkach pracy. Na jego wyświetlaczu wyświetlane są istotne dla użytkownika informacje, a sam detektor rejestruje niebezpieczne zdarzenia wraz z datą ich wystąpienia. Ten sensor stanowi niezbędne wyposażenie w trudnych warunkach, a jego posiadanie może uratować zdrowie, bądź też życie pracowników. Dzięki temu, że urządzenie rejestruje stężenia oraz zdarzenia wraz z datą i godziną ich wystąpienia, można zebrać dokładne dane, a następnie pobrać je na komputer w celu dalszego ich przetwarzania.

Inne detektory z naszego sklepu

W naszym sklepie internetowym poza detektorem CL2 znaleźć można również inne wykrywacze gazów, np. detektor pozwalający monitorować stężenie siarki. Dla zainteresowanych polecamy także detektor gazu ziemnego, wykrywacz tlenu oraz mierniki stężenia ozonu. Niektóre detektory mogą wykrywać ponad 5 rodzajów stężeń, jak na przykład czujnik dwutlenku węgla, który sprawdza się idealnie w kwestii takiej jak wykrywanie CO2, czujnik metanu, czy bardzo ważny dla zdrowia i życia wykrywacz czadu i gazu. Dostępna jest również czujka dymu i czadu.

 

 

Do pobrania

Napisz do nas

Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO) na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem Sp. z o.o. jest Administratorem podanych danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu kontakt. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO), w celu informowania mnie o produktach i promocjach. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych jest BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa