Wykrywacz nieszczelności gazu i instalacji gazowych

Detektory i wykrywacze nieszczelności gazu

W budynkach zakładów przemysłowych bardzo często może dochodzić do nieszczelności instalacji gazowych. Każdy właściciel tego typu przedsiębiorstwa powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest zagwarantowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dla swoich pracowników. Zagrożenia w zakładach przemysłowych to jednak nie tylko ogień, czy prace na wysokościach, ale również wyciek niebezpiecznych substancji. Dlatego też tak ważne jest to, aby zainwestować w wykrywacz nieszczelności instalacji gazowej. Nie da się ukryć, że wykrywacze nieszczelności instalacji gazowych w ostatnich latach są bardzo popularne. W przypadku zakładu, który zatrudnia wielu pracowników wykrywanie nieszczelności gazu musi odbywać się możliwie jak najszybciej. Między innymi z tego powodu firmy decydują się na to, aby wyposażyć swoich pracowników w detektor nieszczelności gazowych lub elektroniczny detektor gazów do kontroli nieszczelności instalacji gazowej. Nasi klienci bardzo często do wykrywania i lokalizacji wycieków gazu ziemnego wykorzystują zakupione w naszym sklepie urządzenie do wykrywania nieszczelności gazu. Oczywiście podstawowym zabezpieczeniem w zakładzie przemysłowym może być czujnik, którego sygnalizacja powinna wzniecić alarm, jednak przyrząd jakim jest przenośny detektor nieszczelności gazu może się przydać pracownikom. Będą oni mogli wówczas dokonać pomiaru stężenia ulatniania się gazu w miejscach, gdzie stacjonarny czujnik gazu nie sięga. W naszej ofercie dostępne są takie narzędzia jak detektor do gazu, systemy detekcji gazu, przenośny czujnik gazu oraz czujniki gazu ziemnego na baterie.

Detektor nieszczelności gazu - sprawdź szczelność instalacji

Jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz swoich pracowników na terenie zakładu przemysłowego, warto zainwestować w czujnik nieszczelności gazu oraz urządzenie do wykrywania nieszczelności przewodów gazowych. Z pomocą tylko jednego detektora nieszczelności instalacji gazowych można zabrać się do wykrywania wycieków i zlokalizowania miejsc wycieku. Wykrywacz nieszczelności gazowych z naszej oferty posiada czytelny wyświetlacz, a także szybki i precyzyjny system. Mnóstwo urządzeń gazowych znajdujących się na terenie firm przemysłowych w razie uszkodzenia może doprowadzić do tragedii. Zwłaszcza, jeżeli wykonujemy swoje obowiązki w pobliżu gazów wybuchowych. Jeżeli istnieje szansa, że stężenie gazu na terenie firmy może przekroczyć normę, to warto zastosować czujnik wykrywania nieszczelności gazu, aby wykryć wszelkiego rodzaju defekty. Znajdujący się w naszej ofercie wykrywacz nieszczelności gazu ziemnego może wykryć takie substancje jak propan butan, LPG, metan, a także wiele innych gazów palnych. Bardzo często w przypadku wykrycia nieszczelności, może nastąpić konieczność wymiany całej instalacji. W naszej ofercie dostępny jest również serwis detektorów gazu, bezprzewodowy czujnik gazu propan butan, czujki gazowe oraz przyrząd do pomiaru gazu.

Zainwestuj w bezprzewodowy detektor wycieków gazu, gdyż systematyczna detekcja ewentualnych lokalizacji nieszczelności jest bardzo ważna w przypadku branży przemysłowej. Bardzo popularne jest również sięganie po mierniki czynników chłodniczych, które można bez problemu naładować za pomocą ładowarki podłączonej do prądu. W naszym sklepie internetowym posiadamy szeroką gamę przyrządów do pomiaru ciśnienia absolutnego oraz stężenia gazów takich jak na przykład propan-butan lub amoniak. Czułość pomiarowych sensorów optycznego miernika jest wysoka, dlatego po kalibracji urządzenia i odpowiedniej regulacji będziemy uzyskiwać wymierne wyniki. Każdy sprzedawany przez nas miernik posiada wbudowaną baterię lub akumulator, a także certyfikat potwierdzający jego zgodność z normami i możliwość wykorzystywania w terenie. Detektor często wydaje z siebie alarm dźwiękowy w momencie wykrycia ulatniającego się gazu i bez problemu wykryje nieszczelną wentylację. Zamontowana w mierniku sonda Bluetooth dostarcza mnóstwo ważnych informacji, których przepływ pozwoli nam na szybką reakcję w przypadku rozpoznanego zagrożenia. Bardzo często mierniki wyposażane są w wysięgnik, który pozwoli na przegląd instalacji umieszczonej nieco wyżej. Do detektorów bardzo często dodawana jest też walizka, która umożliwia jego przenoszenie z miejsca na miejsce. Jeśli zastanawiasz się jaki detektor gazu dla instalatora wybrać, zapraszamy do kontaktu z obsługą naszego sklepu. Nasi specjaliści udzielą Państwu wyczerpującej odpowiedzi.