Produkty

Detektor Dwutlenku węgla (detektor CO2)

Dwutlenek węgla, CO2, jest bezbarwnym i bezwonnym gazem. Pomimo tego, że jest niepalny, stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia. Profesjonalny detektor CO2 skutecznie chroni przed zagrożeniem. W ofercie Crowcon znajduje się szereg modeli w wersji przenośnej jak i stacjonarnej. Ich wspólną cechą jest niezawodność i funkcjonalność. Osobisty detektor CO2 jest wyjątkowo trwały, dzięki zintegrowanej obudowie odpornej na wstrząsy i widocznej sygnalizacji alarmowej. Posiada również potrójną sygnalizację (wibracja , sygnał dźwiękowy i widoczne diody led) oraz ergonomiczny kształt zapewniający komfort pracy.

Przenośne detektory gazów

gasmanGASMAN

Dzięki wytrzymałej, odpornej na uderzenia konstrukcji i zgodności z klasą IP65 urządzenie Gasman może być stosowane dla szerokiego zakresu gazów, zapewniając sześć opcji kalibracji dla gazów palnych.

Czytaj więcej o detektorze Gasman.

 

tetra-3-jpeg

TETRA 3

Intuicyjny, osobisty miernik do monitorowania 4 gazów, wyposażony w czytelny wyświetlacz zamontowany w górnej części obudowy, odporny na najtrudniejsze warunki przemysłowe.

Czytaj więcej o detektorze Tetra 3.

 

 

 gaspro2GAS-PRO

Stworzony z myślą o osobach pracujących w przestrzeniach zamkniętych oraz osobach zarządzających flotą przyrządów pomiarowych. Urządzenie pozwala wykrywać do 5 rodzajów gazów i jest wyposażone w zwartą, wytrzymałą obudowę zapewniającą ochronę w trudnych warunkach otoczenia.

Czytaj więcej o detektorze Gas-Pro.

 

TRIPLE Ptrp-irLUS +

Przenośny wykrywacz palnych węglowodorów lub dwutlenku węgla, tlenu i gazów toksycznych. Czujnik węglowodorów na podczerwień jest odpowieni zarówno do pomiaru weglowodorów w powietrzu, jak również w przestrzeniach zamkniętych.

 Czytaj więcej o detektorze Triple Plus+.

 

 DETECTIVE+det-both

Przenośmy wykrywacz gazu. Używany pojedynczo lub we współpracy z innymi, generuje głośny i wyraźny alarm, który stanowi ostrzeżenie o zagrożeniu gazem na danym obszarze.

Czytaj więcej o detektorze Detective+. 

 

Stacjonarne systemy gazów

 

XGARD

Dexgard-frtektor w wykonaniu przeciwwybuchowym z czujnikiem na podczerwien wykorzystujacym dwie długosci fal pomiarowych, zapewniajacym niezwykle skuteczne wykrywanie niebezpiecznych gazów i par. 

Czytaj więcej o detektorze Xgard.

 

 


 

 

Detektor dwutlenku węgla

Dwutlenek węgla, CO2, jest bezbarwnym i bezwonnym gazem. Pomimo tego, że jest niepalny, stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia. Profesjonalny detektor CO2 skutecznie chroni przed zagrożeniem. W ofercie Crowcon znajduje się szereg modeli w wersji przenośnej jak i stacjonarnej. Ich wspólną cechą jest niezawodność i funkcjonalność. Osobisty detektor CO2 jest wyjątkowo trwały, dzięki zintegrowanej obudowie odpornej na wstrząsy i widocznej potrójnej sygnalizacji alarmowej (wibracja, sygnał dźwiękowy i widoczne diody LED). Wyróżnia go również ergonomiczny kształt zapewniający komfort pracy.

Czy warto stosować czujnik stężenia dwutlenku węgla?

Na terenie zakładu przemysłowego pracownicy mogą spotkać się z różnego rodzaju zagrożeniami. Właściciele tego typu firm powinni mieć świadomość tego, jak ważne jest przestrzeganie wszystkich przepisów BHP i zagwarantowanie swoim pracownikom bezpieczeństwa. W przypadku zakładów przemysłowych niesamowicie istotne jest to, aby zatroszczyć się o możliwie jak najlepszą jakość powietrza w obszarze wykonywanej pracy. Na obszarach wielu zakładów ważny jest więc sprawnie rozmieszczony system wentylacyjny, który będzie systematycznie sprawdzany przez ekspertów. Między innymi dlatego warto zastosować detektor dwutlenku węgla. Często wykrywacz CO2 będzie też odpowiadać też za regulację wentylacji, a także za pomiar stężenia CO2 w powietrzu. Jeżeli chodzi o czujnik na dwutlenek węgla, sterowanie nim odbywa się za pomocą przycisku, który z reguły umieszczony jest pod wyświetlaczem. Błyskawiczne wykrywanie CO2 jest bardzo ważne w przypadku zakładów przemysłowych, gdyż pomoże to w uniknięciu zagrożenia czyhającego na zdrowie pracowników danego obszaru. Za pomocą naszych detektorów można też na terenie zakładu wykryć gazowy chlor. W naszej ofercie znajdziesz również czujnik ozonu.

Nie da się ukryć, że warto zastosować czujnik CO2 do wentylacji. Wykorzystując na terenie zakładu czujnik stężenia CO2, możemy bardzo łatwo uratować życie nasze oraz naszych pracowników. Jeżeli chodzi o trujący gaz, jakim jest dwutlenek węgla, czujnik z pewnością przyda się na terenie zakładu. Za pomocą sterownika możemy dokonać pomiaru stężenia dwutlenku węgla, który przepływa na przykład przez wentylator. W momencie, gdy potrzebny jest Ci czujnik dwutlenku węgla, warto odwiedzić stronę naszego sklepu internetowego. W przypadku gazu, jakim jest CO2, detektor może okazać się niezbędnym narzędziem, które pozwoli nam zadbać o bezpieczeństwo na terenie zakładu. Jeśli chcesz, aby pracownicy mogli na własną rękę mierzyć poziom dwutlenku węgla, to warto na terenie zakładu podłączyć miernik lub sterownik CO2, który pozwoli na wykrywanie czadu lub tlenku węgla.

Wykrywanie dwutlenku węgla może być też wykonywane osobiście przez pracowników. W takim przypadku warto zainwestować w mobilny czujnik CO2 i gazu. Bardzo często czujnik poziomu CO2 wyposażony jest w dodatkowy regulator obrotów. Mnóstwo osób kupuje czujnik CO2 do domu, jednak w naszej ofercie znaleźć można przede wszystkim wykrywacz dwutlenku węgla dla zakładów przemysłowych. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty, jeżeli interesuje Cię czujka CO2. Jeśli chodzi o znajdujący się w naszej ofercie czujnik CO2, cena najczęściej uzależniona od producenta detektora. Jeżeli interesują Cię detektory gazu, czujniki gazu lub czujnik poziomu tlenu w powietrzu, zachęcamy do zapoznania się z ofertą na naszej stronie.

Czujka dwutlenku węgla - zainwestuj w bezpieczeństwo

Jeżeli zależy nam na wykrywaniu CO2, czujnik na terenie zakładu przemysłowego z pewnością się przyda. Każde takie urządzenie wyposażone jest w analogowe wyjście, które odpowiada za regulowanie pracy silnika wentylatora. Inteligentny czujnik może mieć zasilanie niskonapięciowe lub sieciowe. Od nas zależy, który zasilacz wybierzemy. Za pośrednictwem aplikacji połączonej z czujnikiem (jeśli pozwala nam na to model urządzenia) możemy odczytywać najbardziej aktualne wartości pomiaru CO2 na danym obiekcie. Warto też wspomnieć o tym, że w sprzedawanych przez nas produktach wbudowane są systemy automatycznej kalibracji, które upraszczają funkcjonowanie czujnika przez pełny cykl użytkowania. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że urządzenia pomiarowe do wykrywania CO2, O2 i innych gazów powinny być poręczne i wykonane z trwałych materiałów. Skorzystanie z systemu automatycznej kalibracji zapewnia niezawodne działanie czujnika przez cały okres użytkowania urządzenia. Można go więc bez obaw włączyć i wyłączyć, nie zastanawiając się, czy cyfrowy czujnik będzie nadal działał bezproblemowo.

Nasze produkty są właściwie niezawodne i za pomocą nowoczesnego wyświetlacza umożliwiają one podgląd poziomu emisji dwutlenku węgla. Jeśli od czasu do czasu na terenie zakładu wymagana jest kontrola systemu wentylacji, to warto zainwestować w czujniki CO2. Każdy z nich ma możliwość regulacji sygnału i z pewnością przyczyni się do rozbudowy systemu zabezpieczeń na terenie całej firmy. Wbudowany w czujniki system automatycznego kalibrowania gwarantuje skuteczne działanie czujnika przez wiele lat użytkowania. W naszej ofercie znaleźć można również wykrywacz metanuczujnik gazu i tlenku węgla, czujnik tlenku węgla oraz czujnik czadu i dymu.

 

 

Do pobrania

Napisz do nas

Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO) na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem Sp. z o.o. jest Administratorem podanych danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu kontakt. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO), w celu informowania mnie o produktach i promocjach. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych jest BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa